Endoendo.pl Przedstawicielem Stowarzyszenia Endometriozy.

Endoendo.pl - Oficjalnym Polskim Przedstawicielem Amerykańskiego Stowarzyszenia Endometriozy.


W maju 2009 roku Portal endoendo.pl nawiązał współpracę z jedną z największych organizacji działających na rzecz osób chorych na endometriozę "Endometriosiss Association" - organizacja ta działa aż od 1980 roku - strona organizacji to: www.endometriosisassn.org

Fragment listu od Pani Mary Lou Ballweg - dyrektora naczelnego organizacji EA:

"Drogi Panie Pawle

Niezmiernie jest mi miło, że możemy nawiązać współpracę z Portalem Endoendo.pl. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że od teraz kobiety w Polsce również będą miały dostęp do sprawdzonych i fachowych informacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w końcu możemy nawiązać współpracę i wymienić nasze doświadczenia związane z endometriozą. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do bycia oficjalnym partnerem Stowarzyszenia EA. (...)

Pozdrawiamy wszystkie kobiety chore na endometriozę w Polsce oraz czekamy na jakieś pozytywne informacje od Państwa.

Z pozdrowieniami

Mary Lou Ballweg
Dyrektor naczelny EA"

Warto przeczytać jak stowarzyszenia EA pomaga chorym na endometriozę w USA w Stanie Wisconsin / Milwaukee


JAK STOWARZYSZENIE ENDOMETRIOZY MOŻE POMÓC
Stowarzyszenie Endometriozy jest organizacją samopomocy kobiet z endometriozą, jak również osób zainteresowanych wymianą informacji na jej temat. Stowarzyszenie oferuje wzajemne poparcie i pomoc osobom cierpiącym na endometriozę, edukując społeczeństwo i środowiska medyczne oraz promując badania w zakresie endometriozy. Kobiety dotknięte tą chorobą mogą sobie nawzajem pomóc na wiele sposobów: kończąc poczucie samotności, dzieląc się swymi przeżyciami z osobami, które je rozumieją, zwalczając brak informacji lub eliminując nieprawdziwe informacje o endometriozie oraz ucząc się jedna od drugiej.
Stowarzyszenie jest organizacją międzynarodową z siedzibą główną w Milwaukee, w Stanie Wisconsin (USA), z członkami w wielu krajach oraz z oddziałami prowadzącymi działalność na całym świecie. Wybierani poprzez głosowanie dyrektorzy przy pomocy i doradztwie zarządu, w którego skład wchodzą członkowie profesji medycznych i innych, prowadzą działalność Stowarzyszenia. Stowarzyszenie zostało założone w Milwaukee w 1980 roku przez Mary Lou Ballweg i Carolyn Keith i było pierwszą tego rodzaju organizacją na świecie niosącą pomoc kobietom z endometriozą.

Program Wspomagający oferuje wielorakie usługi dla kobiet z endometriozą i ich rodzin. Usługi te obejmują organizowanie grup wsparcia, doradczo -kryzysowy telefon zaufania, pomoc w wyszukiwaniu doświadczonych lekarzy, plan oszczędnościowy na zakup lekarstw, kontakty międzyludzkie i międzyorganizacyjne. Na szczeblu lokalnym, spotkania i działalność grup jest organizowana zgodnie z ich własnymi życzeniami. Zwykle organizowanych jest kilka spotkań umożliwiających nieformalną wymianę informacji i wzajemnego poparcia. Pozostałe spotkania obejmują wykłady zaproszonych gości i prezentacje na temat różnych aspektów tej choroby. Działalność grupowa może także obejmować zdobywanie funduszy oraz akcje edukacyjne dla społeczności lokalnej.

W najbliższym czasie na portalu endoendo.pl zostaną umieszczone nowe artykuły dzięki uprzejmości Pani Mary Lou Ballweg, które zostaną przetłumaczone na język Polski.


(osoby chętne, które chciałby pomóc organizacji przetłumaczyć teksty z języka angielskiego na polski - prosimy o kontakt.

Pozdrawiam

Paweł Sadłowski
Redaktor Naczelny