Badania genetyki endometriozy.

BBC  donosi, że badanie genów daje nadzieję dla kobiet z endometriozą. Badania przeprowadzone u ponad 5000 kobiet wskazały, dlaczego endometrioza występuje u niektórych kobiet, a u innych nie.

więcej

Ważna jest świadomość społeczna.


Na stronach Wirtualnej Polski pojawił się znowu artykuł dotyczący endometriozy. Dobrze, że te informacje docierają do coraz to większej liczby osób. Endometrioza jest również częściej przedstawiana w radiu, Tv oraz innych mediach.

więcej

Medycyna lek na raka i endometriozę

Rzeczpospolita z dn. 18.02.2004: " Medycyna Lek na raka i endometriozę bez
skutków ubocznych. Preparat wykorzystywany w terapii raka piersi u kobiet może
być efektywną bronią w leczeniu endometriozy - informują amerykańscy naukowcy.

więcej

Problem kliniczny i społeczny

Termin "Endometriosis" wprowadził na początku XX wieku Sampson i w chwili obecnej zarówno w literaturze światowej jak i krajowej jest to ogólnie przyjęta nazwa patologii, w której stwierdza się obecność struktur błony śluzowej trzonu macicy poza jej jamą.

więcej

Listy od Pacjentów

Tak sie cieszę, że powstał wasz portal. Znalazłam w nim wiele cennych informacji, za które bardzo dziękuje. Wykryto u mnie Endometriozę około 9 lat temu. W tym długim okresie przechodziłam 2 operacje i leczenie różnymi hormonami. Niestety choroba nadal sie utrzymuje a leczenie to tylko na krotki czas mi pomagało.

więcej

Endometrioza w ginekologii dziecięcej

Endometrioza jest najczęstszą przyczyną przewlekłego bólu miednicy mniejszej u dziewcząt (50-70%), nieustępującego po zastosowaniu doustnych leków antykoncepcyjnych i niesterydowych leków przeciwzapalnych.

więcej