Literatura

Poniżej umieszczamy książki, które są dostępne na rynku  i poruszają tematykę endometriozy. Ze wględu na ubogą ofertę pozycji w języku polskim, poniżej umieściliśmy również propozycję literatury w języku angielskim.

Tytuł: Endometrioza - opracowanie zbiorowe.

Wydawnictwo: Folium , 1997
ISBN:83-86239-31-X
Liczba stron:194
Wymiary:170 x 240 mm

Fragment tekstu:
"Endometrioza nie istnieje; wszystkie kobiety mają endometriozę" - tak o tej chorobie napisał w 1994 r. holenderski lekarz, uczony -Jonannes Evers. Z pewnością miał rację, ponieważ schorzenie to zajmuje szczególne miejsce wśród dolegliwości narządu płciowego kobiety. Szacuje się, że od 20% do 50% niepłodnych kobiet cierpi właśnie na endometriozę. Niestety, dla współczesnej medycyny jest to wciąż choroba w znacznym stopniu enigmatyczna, zarówno z uwagi na etiologię, jak i problemy kliniczne oraz terapeutyczne. Chociaż nie posiadamy precyzyjnych narzędzi do walki z endometriozą, tym niemniej w ostatnich latach poczyniono w tej materii istotne postępy. Wskazać należy przede wszystkim na zabiegi laparoskopowe i leki hormonalne z analogami GnRH na czele. W odrażeniu od wielu innych stanów chorobowych, leczenie endometriozy kieruje się bardziej na usunięcie objawów (niepłodność, ból), aniżeli na likwidowanie wszystkich, nawet najmniejszych implantów."

Niżej zaprezentowaną książkę poleciła nam jedna z użytkowniczek naszego portalu. Owa książka w zwięzłej i przystępnej formie wprowadza czytlnika w sferę medycyny psychosomatycznej. Przedstawia czynniki osobowościowe i emocjonalne leżące u podstaw wielu chorób. Książka nie jest stricte skierowana do osób cierpiących na endometriozę - ale w sposób holistyczny traktuje człowieka i etiologię zaburzeń. 

Książka ta przeznaczona jest dla osób, które chcą nauczyć się rozumieć siebie samych, umieć poradzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami, rozwijać swoją osobowość i, poprzez osiągnięcie harmonii psychicznej, odczuwać szczęście oraz czerpać z życia w każdym momencie.


Tytuł książki: "Przezwyciężyć Chorobę"
Autor: Mariusz Wirga, wydawnictwo "KOS"

Nam udało się książkę zakupić za 18,90 zł w jednej z księgarni we Wrocławiu.